15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
Zakup pompy do wody

Zastanawiasz się nad zakupem lub wymianą pompy hydroforowej lub głębinowej? Kiedy lepiej sprawdzi się każdy z powyższych rodzajów? Zobaczmy, na co jest lepiej zwrócić uwagę jeszcze przed zakupem pompy do wody.

Niezawodne pompy głębinowe – komu najbardziej się przydadzą?

W naszej ofercie znajdują się pompy głębinowe od renomowanych producentów – Hydro‑Vacuum Grudziądz, Omnigena, Belardi, Pedrollo, Zds, Grundfos i SPO. Sprzęt tego rodzaju i klasy stosuje się zazwyczaj w gospodarstwach domowych, na działce, w rolnictwie oraz w małej gastronomii. Pompa głębinowa umożliwia wydobycie czystej i zimnej wody ze studni kopanych lub wierconych. Na rynku można znaleźć nawet modele dostosowane do prac w dużym zakładzie przemysłowym. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie lustro wody spada poniżej 8 metrów.

Parametry przy zakupie pompy głębinowej

Sklep Watermark udziela gwarancji na oferowane urządzenia, wystarczy więc jedynie odpowiednio dopasować parametry pompy głębinowej do swoich wymagań. Szczególnie istotny jest rodzaj i średnica studni. Wydajność pompowania będzie się bezpośrednio przekładać na wysokość podnoszenia słupa cieczy. Co ciekawe, warto też zwrócić uwagę na jakość wody. Woda silnie zapiaszczona będzie miała wpływ na trwałość pompy. Równie ważna dla efektywności pompy jest moc silnika, która w najchętniej wybieranych modelach wynosi z reguły od 0,5 do 1,5 kW. W razie wątpliwości, warto poradzić się eksperta, dostępnego przez cały czas dla naszych klientów.

Funkcjonalne pompy hydroforowe – najczęściej wybierane do instalacji wodociągowych

Pompy samozasysające do wody wykorzystuje się do tłoczenia wody i usprawniania działania systemów jej dystrybucji. Modele pomp hydroforowych o większej mocy sprawdzają się idealnie jako element instalacji wodociągowych dostarczających wodę do budynków – mieszkalnych i produkcyjnych. Mniej wydajne pompy hydroforowe wykorzystywane są w systemach nawadniających na działkach i niewielkich uprawach rolnych. Pompy ssące to najważniejszy, podstawowy system dystrybucji wody. Pompy hydroforowe posiadają ponadto konstrukcję monoblokową, dzięki której osiągają kompaktowe wymiary. Główną zaletą posiadania zestawu hydroforowego – czyli pompy i zbiornika – jest uniezależnienie się o linii wodociągowej oraz płynące stąd oszczędności.

Pompy hydroforowe w najlepszych cenach

Na stronie oferujemy niezawodne pompy ssące w przystępnych cenach. Zamykając wydatek w kwocie do kilkuset złotych, można zyskać trwały i wieloletni sprzęt. W razie awarii, bez problemu znajdziesz części zamienne i akcesoria. Pompy hydroforowe są w stanie obsłużyć również obiekty, które wymagają sporej dystrybucji wody. Pomożemy Ci dopasować swoje oczekiwania pod konkretny model pompy ssącej. Bez względu na to, czy produkty będą wykorzystywane w systemach nawadniających upraw czy w domowym przyłączu, w naszym sklepie znajdziesz pompę na miarę potrzeb. Jeśli masz pytania, nasz zespół fachowców z przyjemnością na nie odpowie.

Pompa hydroforowa a głębinowa – główne różnice

Pompy głębinowe to wąskie urządzenia o dużej mocy, które doskonale sprawdzają się w wąskich i głębokich studniach kopanych czy wierconych. Pompa hydroforowa do wody wymaga z kolei zastosowania zbiornika hydroforowego, do którego zasysana jest woda ze studni lub instalacji. Woda pompowana jest do zbiornika pod ciśnieniem, a po osiągnięciu odpowiedniego poziomu pompa już nie pracuje. Następnie woda czerpana jest ze zbiornika, aż do poziomu, w którym pompa ssąca ponownie automatycznie się włączy.

Instalator

RELATED ARTICLES