15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
biuro nieruchomości

Sprzedając nieruchomość można polegać na sobie i samemu przeprowadzić całą operację. Ten sposób niesie jednak za sobą wiele ryzyka i nerwów. Można także skorzystać z usług profesjonalnego agenta oszczędzając czas i redukując ryzyko potencjalnych komplikacji.

Dlaczego warto skorzystać z usług biura nieruchomości? Jakie są zalety korzystania z usług pośrednika nieruchomości?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo transakcji to najistotniejszy element kupna/sprzedaży nieruchomości. Ważne, aby nieruchomość nie była obciążona wadami prawnymi i fizycznymi, a zainwestowane pieniądze nie poszły na marne. Pośrednik okazuje się w tej kwestii nieocenionym wsparciem. W przeciwieństwie do kupującego, ma on dostęp do rejestrów i ewidencji, dzięki czemu może sprawdzić faktyczny stan nieruchomości. Co więcej, agent biura nieruchomości sporządzi umowę przedwstępną (nie jest konieczna) i zwróci uwagę na wszystkie zapisy w umowie właściwej, a także podpowie, na co zwrócić szczególną uwagę (lub coś zmienić), aby nie narazić się na nieoczekiwane komplikacje. To ważne zarówno dla kupującego jak i sprzedającego.

Formalności

Oprócz sporządzenia umów: przedwstępnej i właściwej, pośrednik przygotuje wszystkie potrzebne do nich dokumenty. Dzięki temu, sprzedający oszczędza czas i koszty. Zarówno sprzedający i kupujący mogą czuć się pewnie pod opieką agenta biura nieruchomości, ponieważ przygotowane przez niego dokumenty będą kompletne i będą chroniły interesy obu stron.

Oszczędność czasu

Korzystając z usług agenta nieruchomości, zarówno sprzedający jak i kupujący oszczędzają na czasie. Nie ma przede wszystkim konieczności umawiania się przez sprzedającego z każdym potencjalnym kupcem. Głównym zadaniem pośrednika jest zaopiekowanie się potencjalnym nabywcą i znalezieniem dla niego czasu tak szybko, jak to możliwe. Co więcej, agent nie tylko wprowadzi i przedstawi nieruchomość potencjalnemu kupcowi, ale także przeprowadzi negocjacje ceny, zależne od wytycznych sprzedającego. Całości dopełnia fakt, że przy wsparciu biura nieruchomości, sprzedający nie musi zawracać sobie głowy prawie niczym. Wymagane jest jedynie, aby pojawił się w określonym miejscu w celu zawarcia wcześniej przygotowanej przez agenta umowy.
Oszczędność pieniędzy

Dzięki specjalistycznej wiedzy agenta biura nieruchomości, jest on w stanie wynegocjować cenę, która będzie korzystna dla sprzedającego.

Odpowiednie przedstawienie

Biura nieruchomości charakteryzują się tworzeniem wysokiej jakości ofert sprzedażowych. Dzięki profesjonalnym zdjęciom, które uwypuklą każdą zaletę nieruchomości oraz opisowi, który przyciągnie klienta, rośnie szansa na szybszą sprzedaż. Co więcej, pośrednik ma duże doświadczenie w pracy z ludźmi, dlatego świetnie sprawdzi się także w roli oprowadzania potencjalnych kupujących po lokalu.

Zagrożenia wynikające z samodzielnego przeprowadzenia transakcji:


Dla sprzedającego

Brak współpracy z biurem nieruchomości może przynieść sprzedającemu szereg strat. Przede wszystkim, bez specjalistycznej wiedzy i doświadczenia nie będzie on wiedział, czy umowa podpisywana między nim a kupującym dostatecznie chroni jego interesy. Istnieje także ryzyko dobrania do nieruchomości nieodpowiedniej ceny, co może prowadzić do strat finansowych. Sprzedaż bez pośrednika cechuje się najczęściej także dłuższym czasem. Wynika to z mniej profesjonalnej oferty, kłopotów z dogadaniem wspólnego terminu oraz koniecznością samodzielnego przygotowania wszystkich dokumentów.


Dla kupującego

W przypadku kupującego również istnieje ryzyko podpisania umowy niedostatecznie chroniącej jego interesy. Co więcej, kupujący nie ma możliwości sprawdzenia, czy nieruchomość posiada wady prawne i/lub fizyczne, natomiast pośrednik ma wgląd do odpowiednich rejestrów i ewidencji. Nie korzystając z usług biura nieruchomości, kupujący naraża się także na padnięcie ofiarą oszustów, np. wyłudzających zadatki.

Instalator

RELATED ARTICLES