24 lipca, 2024
  • 1:12 am Lampy stołowe produkowane w technologii druku 3D
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
łóżko kontynentalne

Odpowiednio zaaranżowana sypialnia może zdecydowanie umilić i uprzyjemnić nocny wypoczynek. Wpływa też na ogólną jakość snu, ułatwia zasypianie i doskonale radzi sobie z bezsennością. Klimat panujący w takim miejscu powinien być higieniczny i przyjazny ludzkiemu zdrowiu. Ważny okazuje się też dobór mebli sypialnianych – jeśli mają one ułatwiać i wspomagać wypoczynek, muszą być jakościowe, praktyczne i estetyczne. A takie właśnie są łóżka kontynentalne. To innowacyjne rozwiązanie, które od niedawna zaczęło być przez ludzi coraz częściej wykorzystywane. Każdy chce przecież spać dobrze i każdy wie, że ten nocny odpoczynek oddziałuje na jego samopoczucie, zdrowie i ogólną chęć czy motywację do działania.

Czym są łóżka kontynentalne?

Są to łóżka tapicerowane, umieszczane na specjalnych, dość niewielkich nóżkach. Tworzy się je z wyjątkowo jakościowych materaców (przeważnie tych sprężynowo-kieszeniowych), które ustwaia się na skrzyni wykonanej z materiału drewnianego. Łóżka kontynentalne występują w dwóch różnych wersjach. Pierwsze są jednoosobowe i mniejsze, a drugie dwuosobowe i znacznie większe. Niektóre z nich posiadają dodatkowe szczyty górne lub dolne, a pozostałe wyposażane są po prostu w praktyczne wezgłowia, dzięki którym z łóżka można korzystać na wiele różnych sposób, traktując je jako m.in. idealne miejsce do czytania książek czy relaksu. Czasami też kontynentalne meble przeznaczone do spania nazywa się łóżkami hotelowymi. Dość często można się na nie natknąć w ośrodkach turystycznych. Świadczy to o ich uniwersalności, praktyczności i idealnym dopasowaniu się do różnorodnych, indywidualnych wymagań.

Charakterystyczne cechy łóżek kontynentalnych

Czym jednak różnią się te łóżka kontynentalne od tradycyjnych miejsc do spania? Dlaczego to właśnie one są polecane praktycznie wszystkim? Wynika to przede wszystkim z ich budowy. Główną cechą łóżek kontynentalnych jest ich wysokość. Przeważnie ich powierzchnia do spania ulokowana jest ok. 60-70 centymetrów nad samą podłogą. Oczywiście wysokość uzależniona jest od konkretnego modelu łóżka i wynika też z zastosowanych w nim nóżek. Ta nietypowa budowa jest jednak jedną z największą zalet. Dzięki ponadmiarowej wysokości z łóżka można bezproblemowo wstać, dlatego jest to najlepsze rozwiązanie dla osób starszych, schorowanych oraz przechodzących przez rekonwalescencję.

łóżko kontynentalne

Na uwagę zasługuje także budowa dwuosobowych łóżek kontynentalnych. Nie przypominają one bowiem w niczym klasycznych i standardowych łóż małżeńskich. Są bowiem połączeniem dwóch pojedynczych powierzchni do spania, które spaja ze sobą specjalne wezgłowie. Dzięki takiej budowie łoża można w każdej chwili od siebie odsunąć, aby wyczyścić występującą między nimi powierzchnię i jeszcze lepiej zadbać o higienę środowiska snu. Nietypowa konstrukcja dwuosobowych łóżek kontynentalnych przyczyniła się też do wzrostu ich popularności. Rozwiązanie tego rodzaju w hotelach i innych ośrodkach turystycznych sprawdza się bowiem idealnie.

Kontynentalne łoża są tworzone w taki sposób, aby radzić sobie z podtrzymywaniem nawet dużej masy ciała. Oczywiście tą właściwość uzyskują dzięki samym materacom, które doskonale znoszą większe obciążenia i tym samym świetnie podtrzymują wszystkie partie sylwetki. Pozwalają na wygodne ułożenie się do snu nawet osobom ważącym więcej niż sto kilogramów. Producenci łóżek kontynentalnych chwalą je także za doskonałą wentylację i optymalne rezonowanie. Te meble to prawdziwa innowacja, którą każdy powinien sobie zapewnić.

Nie można cieszyć się dobrym zdrowiem i udanym życiem, jeśli w ciągu nocy przesypia się zaledwie pięć godzin i w trakcie tego czasu dochodzi do wielokrotnych wybudzeń. O jakość nocnego wypoczynku zdecydowanie zadbają łóżka kontynentalne. Każdemu pokażą one, co to znaczy móc odpoczywać w komfortowych warunkach.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Meble Diana.

Instalator

RELATED ARTICLES