15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
salon

Aranżując mieszkanie, warto zwrócić uwagę nie tylko na estetykę, ale również na koszty. Niestety często budżet jest ograniczony i trzeba szukać oszczędności. Czy można niedrogim kosztem ozdobić salon? Oczywiście, że tak! Poznaj nasze sposoby.

Jak tanio urządzisz mieszkanie? – najważniejsze zasady

Wbrew pozorom urządzenie mieszkania nie musi wcale całkowicie opróżnić Twojego portfela. Wystarczy stosować się do kilku wskazówek i wdrożyć pewne zasady.

Określ styl

Jeżeli dopiero wprowadzasz się do domu lub mieszkania i będziesz je urządzać od początku, to określ styl, jaki będzie dominował. W ten sposób zdecydowanie łatwiej Ci będzie dopasować dodatki do salonu i innych pomieszczeń, a także stworzyć pożądany charakter. W przypadku, gdy chcesz odmienić urządzone już wnętrze, dobierz dodatki do stylu, w jakim jest ono urządzone.

Zaplanuj budżet

W następnym kroku zaplanuj budżet, co znacznie ułatwi Ci szukanie dekoracji. Już na samym początku określ, ile pieniędzy przeznaczysz na dany pokój. To bardzo ważne, aby trzymać się swojego postanowienia. Staraj się kupować dekoracje w określonym przedziale cenowym.

Kupuj na promocjach

Świetnym sposobem na tanie urządzenie mieszkania, jest kupowanie akcesoriów podczas wyprzedaży. Sklepy oferują naprawdę wysokie rabaty. Dzięki temu możesz kupić dodatki do salonu w atrakcyjnej cenie.

Zaplanuj przestrzeń

Niezwykle ważne jest, aby aranżacja była funkcjonalna. Dlatego dokładnie rozplanuj położenie mebli oraz wszelkich dodatków. Weź pod uwagę metraż pomieszczenia, a także liczbę domowników i ich styl życia.

Jakie tanie dodatki do salonu?

Jeśli planujesz zaaranżować mieszkanie niewielkim kosztem, postaw na tanie dodatki do salonu, dzięki którym szybko i prosto odmienisz wnętrze. Warto rozważyć zakup:

Ozdobne poszewki na poduszki

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że kolorowe, wzorzyste poduszki to ekspresowy sposób na dodanie pożądanego charakteru pomieszczeniu. Jak je wybrać? Zadbaj o to, aby kolorystycznie pasowały do pozostałych elementów wyposażenia. Mogą być w podobnym odcieniu albo dobrane na zasadzie kontrastu, co ożywi pokój dzienny.

Koce, narzuty i pledy

Obowiązkowo zainwestuj w narzutę lub koc i to nie tylko ze względu na funkcję dekoracyjną, ale praktyczną. Narzuta ochroni kanapę przed zabrudzeniami czy uszkodzeniami mechanicznymi, w chłodne dni można ją wykorzystać jako dodatkowe okrycie. Z kolei na co dzień zdobi sofę. Tak, jak w przypadku poduszek, tak i tutaj dobierz okrycia tak, aby komponowały się z całą aranżacją salonu. Dzięki temu uzyskasz spójne wnętrze.

Zasłony

Świetnym sposobem na tanią i szybką zmianę wnętrza jest powieszenie zasłon czy finezyjnych firan. Oba elementy wystroju od lat świecą triumfy w aranżacyjnych trendach. Takie ozdoby okienne bardzo fajnie się prezentują, jednocześnie pozwalają regulować ilość wpadającego światła do pomieszczenia. Co ważne, zapewniają prywatność. Docenią to osoby mieszkające w domach lub w mieszkaniach na parterze. Dzięki zasłonom żaden sąsiad nie podejrzy, co się w domu dzieje!

Instalator

RELATED ARTICLES