15 czerwca, 2024
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
  • 10:47 pm Audyt energetyczny: klucz do efektywności domowej
rekuperacja

Interesuje cię idealna wentylacja do twojego domu? Chcesz cieszyć się świeżym powietrzem, ale jednocześnie nie tracić cennego ciepła z domu? W takim razie koniecznie rozważ rekuperację.

Czym jest rekuperacja

Rekuperacja mechanicznie wentyluje, czyli wietrzy twoje mieszkanie, ale jednocześnie odzyskuje ciepło, dzięki czemu nie ponosisz strat zimą, kiedy włączasz grzejnik.

Jak działa rekuperacja

Jej innowacyjność polega na tym, że wietrzy wszystkie pomieszczenia i pozbywa się z nich wilgoci, ale jednocześnie zatrzymuje ciepło. Oznacza to, że rekuperacja, w przeciwieństwie do wentylacji tradycyjnej, nie chłodzi mieszkania czy domu. Jak to możliwe? Otóż, rekuperacja to niewielkie urządzenie montowane w kratce wentylacyjnej, gdzie płyną strumienie powietrza. Ten dwukierunkowy ruch jest wykorzystywany, bowiem z jednej strony (za pomocą jednego kanaliku) powietrze wychodzi do atmosfery, a z drugiej strony (drugim, czyli innym kanalikiem) wpada do środka.

Oczywiście zarówno nad ilością wyrzucanego, zużytego, brudnego, nieświeżego i nieładnie pachnącego powietrza, jak i nad ilością tego pożądanego, czystego, świeżego i pochodzącego z zewnątrz, użytkownik ma absolutną kontrolę. Może je zmniejszać i zwiększać w zależności od potrzeb.

Oba strumienie spotykają się w jednym miejscu, zwanym wymiennikiem ciepła. Jak sama nazwa wskazuje dochodzi tam do zatrzymania ciepła, aby nie wyszło poza budynek lecz ogrzało nowo wchodzące świeże powietrze. Oczywiście oba strumienie się nie mieszają, przechodząc oddzielnymi kanalikami. Jest to jednak banalnie prosta, ale skuteczna metoda posiadania ciągle świeżego, zdrowego i ciepłego powietrza.

Zalety rekuperacji

Rekuperacja jest ostatnio coraz popularniejszym sposobem na dostarczenie świeżego powietrza do domu czy mieszkania. Dlaczego rekuperacja jest najlepszą wentylacją dostępną obecnie na rynku? Wystarczy spojrzeć na korzyści rekuperacji, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie oraz rozważyć jej montaż.

Zacznijmy od korzyści finansowych, czyli oszczędności na rachunkach za ogrzewanie. W związku z tym, że twój budynek nie traci cennego ciepła, ty możesz płacić niższe rachunki, a zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na zakup czegoś dla siebie, np. jakiegoś elementu odzieży lub dobrego trunku. Kuszące, prawda? A to nie wszystko.

Rekuperacja to także gwarancja zdrowia, bo ochraniasz bliskich przed zanieczyszczeniami na podwórku, niezdrowym smogiem, uczulającymi alergenami i pyłami, a także nieprzyjemnymi zapachami. Skoro już przy nich jesteśmy, dodajmy, że w domu także możesz je wytworzyć, np. coś gotując lub smażąc. W przypadku posiadania rekuperacji możesz jednak szybko pozbyć się przykrych zapachów, zwiększając przepływ strumieni powietrza w wymienniku. Oprócz tego pozbywasz się także wilgoci, niwelując ryzyko wystąpienia grzyba na ścianach oraz pleśni na suficie.

Rekuperację poleca się zwłaszcza ludziom mieszkającym w głośnych lokalizacjach, czyli w pobliżu placu zabaw dla dzieci, boiska, stadionu, ruchliwej ulicy, baru itd. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ pozwala na przewietrzenie pomieszczeń bez konieczności otwierania okien. W ten sposób oddychasz świeżym powietrzem, ale jednocześnie cieszysz się ciszą i spokojem. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku ludzi posiadających dzieci, które budzą się pod wpływem hałasów z zewnątrz. Zamknięcie okien na cztery spusty to także sposób na pozbycie się natrętnych owadów, typu komar, pszczoła, mucha itd.

Rekuperacja to wspaniałe urządzenie, które nie zajmuje miejsca, a daje wspaniałe korzyści. Gwarantujemy, że ten mały gadżet spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Możesz nim samodzielnie kierować, wietrzyć za jego pomocą dom, przyspieszyć proces schnięcia podłogi lub prania, a także zmniejszyć ilość kurzu, zwalczając jednocześnie wirusy, bakterie i roztocza.

Rekuperacja Szczecin – montaż rekuperacji z firmą Twój Instalator

Firma Twój Instalator to godna polecenia firma, świadcząca usługi monterskie i serwisowe w zakresie różnych instalacji. Montaż rekuperacji w Szczecinie i na terenie województwa zachodniopomorskiego jest możliwy właśnie z tą firmą. Jej wybór to przede wszystkim gwarancja wysokiej jakości usług, profesjonalnego doradztwa w zakresie instalacji sanitarnych oraz pomocy w otrzymaniu dofinansowania na zakup instalacji, w tym również rekuperacji. Jeżeli zatem przekonaliśmy cię do zakupienia i zamontowania rekuperacji, koniecznie przejrzyj ofertę firmy Twój Instalator, dostępną nawet online.

Instalator

RELATED ARTICLES