24 lipca, 2024
  • 1:12 am Lampy stołowe produkowane w technologii druku 3D
  • 12:40 am Innowacyjność w architekturze: projekt domu w kształcie litery L
  • 3:38 am Jak lamele drewniane ścienne odmieniają wnętrza — inspiracje i porady
  • 2:42 pm Doskonałość komfortu: analiza pościeli 90×200 cm
  • 11:34 pm Ewolucja salonów meblowych w Polsce: Warszawa i Poznań na czele zmian
lampy podłogowe

Jeśli rozważacie zakup oświetlenia podłogowego, ale nie wiecie, jakie lampy stojące są i będą modne w nadchodzących sezonach, zobaczcie najświeższe propozycje projektantów.

Duża lampa podłogowa to must have każdego, nowocześnie urządzonego mieszkania – zwłaszcza przestronnego. Pozwala wydobyć i podkreślić unikatowy charakter wystroju, zbudować we wnętrzu przytulny klimat, doświetlić kącik czytelniczy i stworzyć ergonomiczną strefę roboczą. Pasuje do wszystkich pomieszczeń w domu, jednak wymaga wygospodarowania nieco wolnej przestrzeni, dlatego sprawdza się raczej w większych pomieszczeniach. W sklepach internetowych z oświetleniem znajdziecie wiele atrakcyjnych lamp stojących podłogowych. Które z nich są zgodne ze światowymi trendami, a przy tym niezwykle praktyczne?

Lampy podłogowe na wysięgniku

Metalowe lampy stojące z kloszami umieszczonymi na końcu długiego, wygiętego w łuk wysięgnika, to kwintesencja nowoczesnego designu i bez wątpienia jedna z najmodniejszych propozycji sezonu. Duża, solidna, metalowa lampa podłogowa stanowi kluczowy element dekoracyjny wnętrza, więc powinna zostać w nim dobrze wyeksponowana. Świetnie komponuje się z białymi, szarymi i czarnymi akcentami aranżacyjnymi.

Drewniane trójnogi z klasycznymi abażurami

Lampa stojąca trój nóg to model posiadający trzy smukłe, długie, zwykle drewniane nogi oraz prosty, materiałowy abażur o klasycznym kształcie. Zapewnia idealnie rozproszone, subtelne, ciepłe światło, które buduje przytulny nastrój. Pięknie komponuje się z drewnianymi podłogami i meblami z litego drewna. Abażury w trójnogach mogą mieć różne kolory i wzory. Na ogół są gładkie (białe, kremowe lub czarne) albo kolorowe np. w paski. Lampę podłogową trójnóg zwykle spotkacie w salonach i sypialniach, zwłaszcza urządzonych w stylu klasycznym, nowoczesnym, skandynawskim lub minimalistycznym.

Świecące kule zamiast tradycyjnego klosza

Projekt zarezerwowany dotąd właściwie wyłącznie dla segmentu oświetlenia wiszącego, sufitowego i ściennego, śmiało wkradł się do wzornictwa oświetlenia podłogowego. Świecące, szklane, białe lub transparentne kule coraz częściej zastępują tradycyjne, materiałowe lub metalowe klosze w nowoczesnych lampach podłogowych. Lampa podłogowa z kulistymi kloszami rewelacyjnie rozprasza światło, skutecznie rozświetlając nawet duże i mroczne przestrzenie. Pasuje zwłaszcza do wystrojów minimal i modern.

Lampa kreślarska w rozmiarze XXL

Kreślarska lampa stojąca to jeden z najgorętszych trendów 2021 roku! Oświetlenie kreślarskie charakteryzuje się unikatową konstrukcją z ruchomym, wydłużonym ramieniem (wysięgnikiem), co decyduje zarówno o intrygującym designie, jak i o ponadprzeciętnej funkcjonalności produktu. Lampa kreślarska nie tylko wyraźnie doświetla, ale również zdobi strefę roboczą. Generuje wyraziste, precyzyjnie ukierunkowane światło punktowe, zwiększające ergonomię pracy czy nauki. Występuje w formie niskiej biurkowej i wysokiej podłogowej.

Minimalistyczne lampy podłogowe LED

Na koniec propozycja skrojona pod nowoczesne, proekologiczne wnętrza – energooszczędne, minimalistyczne lampy stojące LED. Segment ten dynamicznie się rozwija, oferując wiele funkcjonalnych, a przy tym efektownych modeli podłogowych, dopasowanych do różnych pomieszczeń i stylów.

Instalator

RELATED ARTICLES